Internetowy Portal Informacyjny Sądu Rejonowego w Pińczowie (zwany Portalem Informacyjnym) jest serwisem, który ma na celu ułatwienie podmiotom upoważnionym i uprawnionym w myśl obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności stronom postępowania i ich pełnomocnikom, a także sędziom i prokuratorom dostępu do informacji o stanie spraw i o czynnościach podejmowanych w sprawie, jakie znajdują się w oprogramowaniu wspomagającym biurowość sądową w sprawach rozpoznawanych przed Sądem Rejonowym w Pińczowie.

 

Aby zostać użytkownikiem Portalu Informacyjnego, należy zarejestrować się wypełniając ” Wniosek o rejestrację konta”. Weryfikacja danych odbywa się  w sekretariatach poszczególnych wydziałów Sądu Rejonowego w Pińczowie poprzez porównanie danych podanych we wniosku z ważnym dokumentem tożsamości, a w przypadku profesjonalnego pełnomocnika również z legitymacją potwierdzającą wykonywanie zawodu prawniczego.

 

Weryfikacja danych kończy się aktywacją konta oraz wydrukowaniem przez pracowników sekretariatów wydziałów potwierdzenia założenia konta zawierającego login i hasło, które otrzymuje  użytkownik.

 

Zarejestrowany w Portalu Informacyjnym  użytkownik otrzyma dostęp  do danych o sprawie obejmujących m.in. o :

- stanie sprawy, czynnościach  wykonywanych w sprawie, wyznaczonych terminach posiedzeń, dokumentach wygenerowanych w postaci elektronicznej ( np. o pismach wychodzących, wyrokach, postanowieniach, uzasadnieniach, protokołach rozpraw) , danych dotyczących postępowania w niższej instancji, protokołach elektronicznych z możliwością odsłuchania.

 

Na podstawie Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 grudnia 2003 roku
w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych oraz innych działów administracji sądowej (Dz. Urz. MS z 2003 r., Nr 5, poz. 22 z późn. zm.) sprawy rozpoznawane przez wydziały orzecznicze w Sądzie Okręgowym w Kielcach ewidencjonuje się w następujących repertoriach:

 

- I Wydział Cywilny:

  • Repertorium „C”
  • Repertorium „Ns”
  • Repertorium „Nc”
  • Repertorium „Co”

 

- II Wydział Karny:

  • Repertorium „K”

 

- III Wydział Rodzinny i Nieletnich:

  • Repertorium „RC”
  • Repertorium „RNs”
  • Repertorium „RNc”
  • Repertorium „RCo”

 

Zasady funkcjonowania i warunki korzystania z Portalu Informacyjnego szczegółowo określa Regulamin opublikowany na stronie Sądu Rejonowego w Pińczowie

 

Portal Informacyjny jest dostępny pod adresem https:\\portal.krakow.sa.gov.pl

W przypadku stwierdzenia błędnego funkcjonowania Portalu Informacyjnego (np. braku sprawy na profilu mimo akceptacji wniosku o udzielenie dostępu do sprawy, braku konkretnego dokumentu wydanego w sprawie lub innych danych, braku cyfrowego zapisu audio z rozprawy) można dokonać zgłoszenia poprzez  formularz "Zgłoszenie Błędu", znajdującego się na stronie Serwisu Portal Informacyjny po zalogowaniu lub bezpośrednio pod numerem telefonu 71 748 96 00 (wybierając tonowo nr 3), ewentualnie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu prosimy o podanie wyczerpujących informacji dotyczących problemu (nazwa sądu, sygnatura sprawy, opis problemu, zwrotne dane kontaktowe).

 

Zarządzenia nr 11/2015 Prezes Sądu Rejonowego w Pińczowie z dnia 22 września 2015 roku w sprawie utworzenia internetowego portalu udostępniającego informację sądową w Sądzie Rejonowym w Pińczowie ikona pdf
Regulamin Portalu Informacyjnego Sądu Rejonowego w Pińczowie ikona pdf
Oświadczenie ikona pdf
Wniosek o usunięcie konta z Portalu Informacyjnego ikona pdf

Wykaz wniosków kierowanych do Sądu Rejonowego w Pińczowie - o usunięcie konta z Portalu Informacyjnego

ikona pdf